| bya_4288 a întrebat:

Cum iti faci autoportretul?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pictat sau desenat: in fata oglinzii
Fotografiat: cu ajutorul sistemului de auto-declansare al aparatului de foto. Reglezi la cateva secunde, te pui in fata aparatului si astepti declansarea.

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Poti face o caracterizare a unui personaj, acela fiind chiar tu.Tot autoportret s-ar chema.Si ar avea introducere, cuprins si incheiere ca orice compunere.Singura conditie este sa fii obiectiv.Succes!

| georgesur a răspuns:

Incercind sa combini ce vezi in interior cu ce vezi in exterior!
..altfel va fi doar o copie.

cristian
| cristian a răspuns:

Poti sa privesti intr-o camera web si pictezi ce vezi pe monitor.
Mai poti folosi un proiector si proiectezi o imagine pe o coala si colorezi.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu mi l-am facut dupa o fotografie, a iesit super.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http//googlefotomix/.ro

| 261966 a răspuns:

Te uiti in oglinda si faci o copie.