| You_Denisse_1998 a întrebat:

Cum pot sa invat engleza fara profesor? Nu vreau raspunsuri ca invata sau cu un profesor sunt chiar raspunsurile care nu ma juta deloc:*

14 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

De la Eurocor (Institutul European de Cursuri prin Corespondenta) poti obtine niste cursuri la distanta, acreditate. Gasesti detalii aici: http://www.eurocor.ro/....../index.php

| You_Denisse_1998 explică (pentru Empathizer):

Da am cautat si sunt numai carti sa le cumpar eu vreau lectii
nu carti

| Empathizer a răspuns (pentru You_Denisse_1998):

Cursul de Engleza incepatori interactiv are o aplicatie multimedia pentru lectii online, daca preferi varianta asta. Si in loc de carti tiparite poti opta pentru carti audio (audiobook). Dar tot ce vezi cu ochii tai te ajuta mai mult, asa ca te sfatuiesc sa nu renunti nici la varianta tiparita.

| You_Denisse_1998 explică (pentru Empathizer):

Si cum se numeste?

| Empathizer a răspuns (pentru You_Denisse_1998):

Ti-am dat linkul, cauta acolo cursul Engleza incepatori interactiv.

Răspuns utilizator avertizat
| NuStiuNimicNiciodata a răspuns:

Exista multe carti care te pot ajuta happy Da o fuga pana la biblioteca si intreaba.

| Casper003 a răspuns:

Eu unu' am invatat engleza din filme si de pe net' in general, citeam cate un text, ce nu intelegeam traduceam cu google, si acum stiu engleza cat sa port o discutie.

| zone3 a răspuns:

Uita-te la filme in Engleza, Scoateti si tu niste cuvinte si tradule, invatalethinking

| adelutza2000 a răspuns:

Eu am carte care chiar asa se numeste *engleza fara profesor*

| You_Denisse_1998 explică (pentru adelutza2000):

Si cat ai dat pe ea? macar e folositoare?

| NFC5498 a răspuns:

Cu siguranta o sa inveti mai bine cu un/o coleg/colega. daca vrei sa inveti singura iti recomand
http://www.gramaticaengleza.com ( eu de-aici am invatat pentru testul bilingv de dupa cls a 8-a si chiar m-a ajutat)

| msilvia a răspuns:

Pe mine ma ajuta foarte mult vizionarea serialelor fara subtitrare sau cu, dar daca tte uiti cu subtitrare trebuie sa fi de 2 ori mai atenta.

| agatti a răspuns:

Exista cartile ''Invata engleza fara profesor'' cu cd-uri, iar pentru pronuntie foloseste optiunea ''translate'' de pe Google. Cartile d-nei Rada Proca(2 vol- gramatica practica a limbii engleze) sunt si acestea excelente. Succes!