| csmin a întrebat:

Cum sa desenez daca proful nu spune decat "desenati"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo, csmin!
asta am sesizat si eu, defectul profilor de sport e sa spuna :alergati cu timpul x pentru nota maxima! dar nu te antreneaza pentru treaba asta si e o tehnica in alergare.
la fel spun profii de desen, desenati! si dau note pentru talentul nativ, de care tu nu prea esti responsabil, ce, esti tu de vina daca te-ai nascut cu 2 maini stangi?
la muzica e la fel! nu-i vorba doar de timp ci de o anumita disponibilitate a unor profi care ar trebui sa faca meseria asta din pasiune(muzica, sport, desen)

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu am intampinat aceeasi problema cu profesoara mea de desen. Ne punea o natura statica si..."Desenati!". Apoi pleca, bineinteles. oh go on
Probabil ei vor sa dam cu capul de pereti, pana devenim niste Dali sau Picasso.

P. S. de multe ori am avut o senzatie, ca profa mea nici nu stie sa deseneze (la critica, in schimb, era buna laughing ). Nici dupa terminarea studiilor, n-am aflat, daca ea le are cu desenul sau doar era de forma acolo pentru a critica si a da note. Dar culmea e, ca pana la urma am invatat sa desenez si chiar binisor. thinkinghee hee

| Laura a răspuns:

Și ce vrei să-ti zică? Să dansezi?

| chemicalX a răspuns:

Pur si simplu, desenezi! rolling on the floor
ce intrebare, da ce vrei sa spui?

| csmin explică:

Adica sunt talentat si na nu stiu