| xAll3xaLove a întrebat:

Heyhappy voi cu ce creioane desenati? eu desenez cu creion normal si iese urat adica se intinde .....imi recomandati ceva mai bun?

6 răspunsuri:
| ButterflyWings a răspuns:

Staedtler,Stabilo,Koh-I-Noor,cam asta e gama pe care o folosesc ...Desi sunt pe modele, difera de la firma la firma calitatea grafitului ...ideea e sa-ti gasesti tu creioanele potrivite cerintelor tale.
Depinde mult si de tipul de foaie pe care-l folosesti ca suport.Eu iti recomand blocul de desen de la Canson sau blocul de schite Diamond Line.Nu folosi foi luciase sau de xerox, acelea lasa-le doar pentru schite.
Ai spus ca se ''intinde'', e ceva normal la grafit, de aceea e indicat ca atunci cand te apuci sa desenezi sa tii la indemana si o foaie curata care s-o asezi sub mana atunci cand hasurezi pentru a nu se intinde sau lasa urme de grasimi.De asemenea, le mai poti fixa si cu fixativ cand le termini, sa nu ai probleme si pastreaza-le in folii transparente la dosar.
Bafta!

| unknownn a răspuns:

Creioane de firma by Catalin Botezatu, 8000 de euro 2 bucati, mai iti da si o pereche de chiloti gratis.

| xAll3xaLove explică (pentru unknownn):

Duthe ma de cretin eu vorbesc serios...numai de retarzi dau in ziua de azi straight face

| unknownn a răspuns (pentru xAll3xaLove):

Pai si eu vorbesc serios.
Auzi in *** intrebare la el:"Cu ce creioane desenati?" Cu creioane la 2 lei 99, 3 bucati, cu ce creioane sa desenez? Sau exista creioane profesionale? Daca da, vreau si eu 2 Louis Vuitton

| MaliciousDeath a răspuns:

Creion normal? Toate creioanele pe care le foloseşti la desen, în schiţe, etc....toate au mină de grafit. Faptul că ele sunt de mai multe tipuri(HB, 8B, 2B, 8H, 2H,F etc.) e datorită faptului că au diferite roluri.E normal să se mai întindă, dar depinde şi ce hârtie foloseşti.

| nowar a răspuns:

De preferat alea moi..cam ca B4