| Silvica2004 a întrebat:

Cum se face o rama?
Eu sunt copil si nu pot din lemn sau geam. Vreau ceva usor de realizat!
Multumesc

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Carton. E usor de facut pentru ca folosesti doar o foarfeca. Si il colorezi in ce culoare vrei tu, cu tempera pe care o folosesti la scoala poate iesi chiar ceva frumos, depinde de indeminarea ta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

O rama care foloseste la ce? Ce scule ai, ce material? Cred ca mai bine ceri ajutorul unui prieten sau te imprietenesti cu un tamplar. Altfel pot sa-ti spun - Iei drujba, tai un copac, dai trunchiul prin gater si faci scandura, pui la uscat 2 ani, o geluiesti la abrich...laughing cati ani ai?

| Silvica2004 explică:

Eu am 12 ani. Vreau ceva fara lemn.
Sa pun o poza cu mine si sa o pun la birou.