| ForeverWarrior a întrebat:

Sal.Am un balcon inchis cu geam cu rama de fier.Cand inchid un geam este un spatiu de cativa mm si vreau sa-l astup sa se inchida perfect geamul.Cum pot face asta si sa nu fie scump?

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Geamul fiind la exterior, buretele nu rezista.Si cred ca nu-ti e usor sa cumperi termopane.Ca sa micsorezi spatiul gol, curata bine portiunea respectiva si cu poxipol sau prenandez, lipeste un cauciuc, de bicicleta daca e suficient, sau altul adecvat. Apoi il potrivesti cu un cuter.Nu stiu daca se poate actiona mecanic asupra ramei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricit ai incerca, nu vei reusi sa obtii o etansare perfecta.Da-l jos si inlocuieste-l cu geam termopan, din pvc.Cel mai ieftin, iti va asigura o izolare termica si fonica incomparabila cu ce ai acum.Numai bine.

| AdrianoVV a răspuns:

Gasesti de cumparat un fel de burete care se lipeste pe ñanga ie foarte ieftin ie ceva gen ca si cauciucu ala de la geamurile termopan

| 0rlando a răspuns (pentru AdrianoVV):

Asta vroiam să zic și eu. Se găsește cam pe la orice magazin cu materiale de construcții și alte bazaconii.