| MissJupiter a întrebat:

Daca ati citit jurnalele vampirilor sau ati vazut filmul pe cine va alege Elena Gilbert in final pe Stefan sau pe Damon Salvatore?

Răspuns Câştigător
| Crinaaaaa a răspuns:

Pai...in serial:pana acum cu Elena supusa lui damon.se pare ca Elena chiar il iubeste pe damon dar de cand nu mai ii e supusa si a devenit mai rea ca katerine nu e cu nimeni.insa stiu ca cica in ep 20 sez 4 Elena cu damon se cearta din nou iar Elena ca sa il faca pe damon sa taca iil saruta si urmeaza o pardita de dragoste intre cei doi...frumos,nu?
iar in carte: eu de la o prietena stiu ca Elena ramane cu damon
fundita? plzzz

10 răspunsuri:
| Tera a răspuns:

In primul rand e serial si inca nu s-a sfarsit si la noi in tara au aparut doar 5 din 9 carti deci inca nu se stie sfarsitul dar probabil va ramane cu Stefan dar am auzit niste zvonuri cum ca Stefan va muri iar Elena va ramane cu Damon dar asta vom vedea.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Inca nu avem cum sa stim exact, deoarece serialul nu s-a terminat deoarece exista si un posibil sezon 3, dar cartile sunt total aiurea nu au aproape nici-o legatura... zvonuri ca ar ramane cu Damon sunt, dar nu se stie nimic concret, mai bine sa ne uitam si sa afla ce o sa se intample.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena gilbert moare in volumul 3 al cartii

| MissJupiter explică:

Stiu ca moare dar se intoarce la sfarsitul volumului 4

| MissJupiter explică:

Am citit toate cartile de curand si cartea a 6-a! iar in cartea a 5-a elena incepea s-al placa si pe damon si de acea am intrebat deoarece eu nu citisem inca cartea a 6-a

| Dena01 a răspuns:

In carti, pe damon.
dar, filmul a deraiat mult de la carti - si prin film sa inteleg ca te referi la serial. care inca nu s-a terminat, inca mai continua.
deci, traim si vedem big grin
eu una as sustine finalul cartilor love struck:d

| Lulu54 a răspuns:

SueetVamp sa stii ca eu am citi toate partile si sunt frumoase, dar sper ca ai citit si partea a-5-a ca sa poti da concluzii :X:X E SUPER!

| alessia49 a răspuns:

Buna draguta eu am vazut serialul pana la sezonul 6 episodul 7 (urmeaza sa apara 8ul ) pana la urma Elena ramane cu damon sunt mai indragostiti ca niciodata dar atunci apar calatori (ucigatori de vampiri )in timp si ca sa scape de ei pun in practica un plan sa ii adune seriful intro cladire pe toti apoi uni sa umble la gaze iar apoi damon sa intre cu masina in cladire pentru a produce o explozie asta insemnand moarte sigura pentru damon si multi alti. inainte sa porneasca masina damon s-a urcat si Elena si a zis ca va muri cu el. pana la urma au murit o vrajitoare noua a incercat sa ii aduca inapoi ia adus pe toti dar demon ramasese blocat cu boni pe lumea cealalta... atunci e un moment extrem de emotionat am plans enorm. Elena era devastata plangea si se tara de durere era in depresie lua droguri doar pentru ca accestea il faceau sa il vada pe damon dupa un timp Elena nemaiputant sa reziste ii cere tatalui ei sa o constranga sa uite toate lucrurile bune despre damon si sa il creada un monstru asta sa si intamplat insa boni a gasit o cale sa il readuca la viata pe damon sacrificanduse pe ea. in final damon apare dar Elena il uraste din cauza constrangeri el incearca sa ii readuca aminte si incet incet incepe sa isi aminteasca secvente

| bianca200190 a răspuns:

IN carti ramane cu Damon.In serial inca nu se stie dar ea are sentimente si pentru Damon si s-ar fi auzit ca in sez 4 vor fi un cuplu. Sper ca te-am ajutat.

| Ingerash_3380 a răspuns:

Tera...pe ce program este serialul?