| adinutza_3925 a întrebat:

Daca ati fi (sunteti) talentati la desen si ati participa la un concurs ce ati desena?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dahappy Asta e o calitate a mea.Desenez foarte binewinking
Ce as desena?big grin O icoana
-Un peisaj
-Un portret
-O poianahappy
Tot ce mi-ar veni in gand in momentul alahappy

28 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ceva ce ma carasterizeaza ca stil, o lucrare abstractahappyla tema .Si prin care i-mi scot la iveala originalitatea, cel mai important lucru.winking

| Flav a răspuns:

-pe mama mea
-un chip angelic de fata
-un rasarit de soare vazut de la marginea marii
-o imagine de pe un varf de munte
-un copilas jucandu-se in nisip

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Conteaza cum desenezi mai mult decat ce. Daca n-ai inspiratie...asteapta momentul.

| Munchkin a răspuns:

Bună.
Păi, ar fi mai multe variante:
- Aş picta răsăritul;
- Aş desena o nimfă în natură;
- Aş desena o femeie perfectă, pe jumătate dezbrăcată, stând întinsă pe o semilună;
- Aş desena chipul angelic al unei fete cu câteva şuviţe de păr acoperindu-l, cu ochii închişi, curgându-i lacrimi;
- Aş desena de la spate o fată îmbrăcată doar într-o rochiţă jupuită, desculţă, urmând cursul unei linii ferate;
- Aş desena doi îndrăgostiţi la malul mării, unul în braţele celuilalt, dezbrăcaţi dar acoperiţi pe jumătate de un cearşaf, privind răsăritul;
- Aş picta cel mai frumos colţ din natură, din imaginaţia mea...
... şi astea sunt doar câteva dintre ideile mele. big grin

| adyth a răspuns:

Depinde de tema care ti'o dau... daca e desen liber...atunci nu conteaza ce...ci cum desenezi... tehnica si alea alea. Cred ca indiferent ce as desena.as face doar in creion tongue da mai mult farmec...si...nu stiu. poate o statuie laughing un dragon chinezesc. un anger...un...nu stiu... un nud thinking ceva interesant dar iesit din comun

| adyth a răspuns:

Inger* (scuze...sunt aiurita rau azi sad )

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Stiam ca intr-un concurs iti spun aia ce trebuie sa desenezi.

| Bloo2 a răspuns:

De obicei la concursuri se dau teme. dar daca ar fi sa aleg eu tema .as alege un peisaj big grin

| yinyang a răspuns:

Penelul va-ncepe sa ciopleasca in foaie
Chipul tau angelic in umbre si penumbre
Apoi, mangaindu-ti buzele cu bucurie
Ma voi uita in oglinda de ganduri sumbre...

| alma a răspuns:

As cauta un loc din natura mai deosebit si l-as aseza pe panza, asta tinand cont ca este vorba de un concurs. Pa

| JackieSue a răspuns:

De obicei la concursurile astea de desen se pune accent mai mult pe originalitate, nu instantaneu pe desen.Eu as desena ceva total iesit din comun, fara sens, in diverse culori.As face un fel de graf cu un cuvant ce ma inspira (de exemplu "blaze") si dupa as lua culorile cu pensula si as incepe sa le arunc pe foaie (ca sa iasa gen pete). Dar asa-i stilul meu, nu stiu daca-ti placebig grinhee hee

| AlinutzaRouz a răspuns:

O super creatie vestimentara(la asta ma pricep cel mai bine) sau animeuri happy

| mikey a răspuns:

Pai hm un peisaj f frumos cu izvoare .paduri...bla bla bla
nu-mi prea vin idei akn ca imi este cam somnlaughing
dar oricum ceva frumos si binenteles greu sa-mi aprecieze cineva
bye

| Gabry a răspuns:

Sunt talentata la desen.
La concursuri(care am participat) se da o anumita tema. Dar ca sa raspund la intrebare, as desena:
Membrii familiei
pe mine
un rasarit
un apus
cate un peisaj din toate anotimpurile...(sunt foarte multe teme)

| danutza a răspuns:

Un fluture in calduri laughing
glm tongue

| buburuzAndreea a răspuns:

Daca as putea alege eu tema, as desena un personaj imaginar. Ca o zana sau ceva. Aripile sunt greu de facut si daca ies e clar ca cel care le face se pricepe la simetrie, sunt multe detalii pe care le-as avea in vedere si in plus e mult mai placut sa creezi ceva folosindu-ti imaginatia decat sa fac dupa un sablon.

Totusi, pentru baieti zanele sunt putin cam prea "la naiba"hee hee, deci daca as fi baiat si as participa la un concrs de desen, as alege probabil sa desenez un cal alergand pe malul unei ape.

Din pacate nu am prea mult talent la desen. Ma mai prefac uneori ca ma pricep si mazgalesc vreo doua ore. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Abcfunny a răspuns:

Sunt talentata si am luat mentiune pe sector am desenat ceva de pasti

| Abcfunny a răspuns:

Eu sunt talentata la pictura straight face
am participat deja la multe concursuribig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Universul!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un suflet de om. asa cum il vad eu cu bune si rele indecis cu tendinte spre mai bine alaturi de un mar frumos muscat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cascada si nu e prea greu sa stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie dezbracata

| kUuKii a răspuns:

Da...mam inscris in vreo 3 si am castigat... locu 1 doar la un concurs

| bruneta_9895 a răspuns:

Sunt talentata unpic
eu as desena
un portret
un peisaj
in parc

| kiske a răspuns:

Poti sa incerci ce a facut taicamiu in tinerete. A uitat ca avea concurs si a desenat in graba toata plansa in alb si in centru un punct negru, i-a zis"pierdut in spatiu" laughing)

| AndreutZa_8813 a răspuns:

Poi... un rasarit de soare, la marelaughing nu stiu... o fata si un baiat stand imbratisati in clar de lunabig grin love struck