| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot desena special pentru un concurs de desen? Vreau repede.maine e

Răspuns Câştigător
| Tpu_4826 a răspuns:

Bună! poţi desena multe...un peisaj de primavara, iepuraşul de paşte cu oua roşii pentru a fost paştele, un câmp, sau turnul eiffel, sau colosseumul, sau big ben, sau turnul din pisa dacă vrei să desenezi ceva mai aparte... dacă iţi place istoria poti desena 2 armate care se duelează(poti să zici ca sunt dacii cu romanii), poti să mai desenezi pe cineva care este la picnic sau la gratar, sau pe cineva care este la cinema(dacă alegi să desenezi asta poti să faci si ecranul de la cinema si acolo să desenezi o vedetă sau pe cineva din filmul tau preferat), mai poti dresena pe cineva care este la concert, poti desena pe cineva care este in avion sau pe vapor, sau un aeroport si să se vadă avionul plecand si cineva să pară că a pierdut avionul.foarte multe poti dresena sper că te'am ajutat cu aceste idei succes la concurs mâine să iei locul 1

3 răspunsuri:
| ASASINIS a răspuns:

Poate un peisaj cu natura si animalute ori ce te inspira pe tine! pur si simplu lasa imaginatia sa curga^_^

| Patry a răspuns:

Ai putea face ceva de genul un Centaur. Dar sa fie desenul alb negru uite poza [model] :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sau ai putea face un pegas mai deosebit dar sa fie alb negru uite o poza :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| FollowTheLight a răspuns:

Depinde ce concurs de desen e. Daca nu ara o anumita tema, sa stii ca peisajele nu se vor invechii niciodata.Acum desigur, depinde si de nivelul tau la desen.Dar incearca un peisaj frumos, cu copaci, cu un leagan, iti pot da mai mult idei dar am nevoie sa imi stiu ce iti place sa desenezi, cat de bine stii sa desenezi, etc. Sper ca te-am ajutat.winking