| anonim_4396 a întrebat:

Dati si mie subiecte de teza matematica clasa a5a semestru 2.In subiecte sa se afle doar ex cu: nr zecimale[transformare, adunare, scadere, inmultire, impartire, ridicarea la putere], media artimetica, ecuatii si inecuatii. [Ms AnTiCiPaT] Funda!

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Poate te ajută
http://www.didactic.ro/......-al-ii-lea

Dacă nu te ajută acesta, mai poți căuta și altele pe același site.
Baftă

| jUSt1Me1mYSeLf1anD1i a răspuns:

Noi degeaba ti le dam caci teza o face fiecare profesor.de exemplu profesoara noastra a subiectele la ora de matematica(nu ni le'a aratat)dar am avut 6 subiecte:1.Calculati media aritmetica a unor numere. 2.Calculati perimetrul unui cub cu uramtoarele masuri...3.Am avut cateva ecuatii si inecuatii de rezolvat. 4. O problema de aritmetica. 5.Nijte adunari, scaderi etc ale numerelor zecimale(in special numere cu virgula). 6. O problema de geometrie foaaaaaarte grea la care ma asteptam sa iau un punctaj mik dar am luat maxim.Nota la teza a fost 8! funda?batting eyelashes)