| Orkroc a întrebat:

Am in vacanta de facut 100 de probleme la mate cu numere zecimale(impartire, inmultire, media aritmetica si ecuatii)de clasa a V-a. Puteti sa-mi dati si mie probleme FARA REZOLVARE?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ia MATE 2000 si mai adauga o zecimala la numerele din acele exercitii, sau schimba cate o cifra (sau mai multe) din fiecare numar.
Ex: in carte era 542/25, tu calculeaza 572/22.

| Dana211 a răspuns:

Nu ti-ar fi mai usor sa dai un search pe google decat sa ne raspunzi noua la sugestiile pe care ti le dam?

| NFC5498 a răspuns:

Nu ar fi mai usor sa iti cumperi o culegere? ia-ti MATE 2000 de a V-a ca gasesti acolo.
Si nici nu ai cum sa primesti 100 de raspunsuri in 2 saptamani

| Orkroc explică (pentru NFC5498):

Am mte 2000 deja si am facut la scola tote exercitiile

| NFC5498 a răspuns (pentru Orkroc):

Ia-ti puiul sau intreaba de alte culegeri da ca ai facut si puiul(sunt in clasa aVIII-a si eu in a V-a am facut puiul si mate 2000.
deci in concluzie cumpara-ti puiul