cami
| cami a întrebat:

"Doamne! de ce ne-ai parasit? Pentru ce ne-ai dat in mainile acestor oameni nelegiuiti, care ne omoara si sufletele si trupurile prin intrigile, tirania si scandalele lor? Pana cand vei suferi ca acesti marsavi sa batjocoreasca biata tara noastra, pe care ai impodobit-o cu toate darurile dumnezeiestii tale iubiri? "
Aceste cuvinte au fost rostite acum 146 de ani. Le sustineti in prezent? Credeti ca s-a schimbat ceva, intre timp?

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Poate acum e chiar mai rau decat atuncihee hee.

| Gregory a răspuns:

Buna! Dumnezeu nu ne-a parasit, si nu ne va parasi vreodata! Oricine sustine ca Dumnezeu ne-a dat uitarii si ca nu se mai ocupa de noi, savarseste un pacat grav impotriva Sfanului Duh, iar astfel de pacate nu ne sunt iertate. Asa ca de fiecare data este bine sa avem in vedere ceea ce spunem si ceea ce facem...

| remus a răspuns:

Le sustin cami draga, s-a schimbat foarte putin, nu vom progresa in curand deoarece ticalosii, tembelii si nonvalorile sunt in varful piramidei. Acum se poate face o curatenie generala in tara, toti cei care au acumulat averi ilicit, arestati si pusi la munca cinstita, construit; locuinte, fabrici si uzine care le-au vandut, facut canal navigabil dunare-baia mare. Atata timp cat aceste lichele nu sunt izolate, asa cum au facut comunistii cu bunici si stramosii nostri declarati mosieri, vor continua sa fie piedica in calea prosperitatii poporului si tarii.

| buli a răspuns:

Le sustin pana in panzele albe. Sa se schimbe? Poate in RAU, ca in bine oh go on nu prea cred ca o sa se schimbe curand!

| ILikeToKnow a răspuns:

Le sustin...sunt foarte adevarate...si totusi, la cum stau lucrurile in prezent, e putin spus.Situatia de prezent e mult mai grava

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna draga cami!

Eu una le sustin,,, numai ca in decurs de 146 ani s-a mai schimbat cate ceva... Acum hotii se imbraca la 4 ace, iar criminalii sustin sus si tare ca ne vor binele.
Ce care alearga dupa avere o fac "in folosul comunitatii", iar rpocritii se cred cele mai singere persoane desigur intr-una dintre cele doua personalitati. Sta in puterea noastra sa ne alegem un conducator, sa intretinem tara curata, toti suntem buni samarineni, toti ajutam tot facem, dar in realitate nimeni nu pune umarul la treaba sa ne ajutam tara...
Acum, ca si inainte unii sunt mai egali ca altii, cine suntem noi sa ne plangem, cine suntem noi sa ne opunem?! asa toti oamenii cedeaza in speranta ca se va intampla o minune... De hot si de marsavi nu ne vom scapa niciodata... dar macar putem sa ii combatem, ncetul cu incetul... happy pacat ca ne lipseste cointa si optimismul...

Mult succes kiss

| Ruxyana a răspuns:

Nu sunt de acord.pentru ca dumnezeu nu ne-a parasit... oamenii sunt prea orbii ca sa-l poata observa.winking
adica daca un om vrea ceva si nu are.sau daca ii se intampla ceva rau... ii vina lui Dumnezeu...nu-i asa...
oamenii din ziua de azi sunt rai.si nu mai stii de cine sa te feresti...