| RAY a întrebat:

Există colecționari de bani românești vechi aici pe TPU?

15 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe OLX e plin de "colectionari" ce vor o gramada de bani pe bancnote de acum 20 ani laughing

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Și eu am de asta intreb

| Dismally a răspuns:

Eu colectionezi si bani vechi si medalii si multe altele. De ce?

| RAY explică (pentru Dismally):

Că pasiune?

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Da, din pasiune.

| RAY explică (pentru Dismally):

Frumos

| iulia0514 a răspuns:

Da eu colecționez dar doar din anumite perioade

| RAY explică (pentru iulia0514):

Ce perioade?

| iulia0514 a răspuns (pentru RAY):

Pana în 90 după perioada aia nu ma prea interesează!

| RAY explică (pentru iulia0514):

Te atrage și politica sistemul social de atunci?

| iulia0514 a răspuns (pentru RAY):

Nu! Pe de alta parte mai colecționez și antichități în special baionete, cuțite, sabi, medalii militare, însemne militare etc!

| RAY explică (pentru iulia0514):

Hai in flavia sâmbătă

| iulia0514 a răspuns (pentru RAY):

As veni dar nu am timp de 2 ani tot zic ca merg aici la noi la oser dar încă nu am ajunssad

| Celdrept a răspuns:

Am eu multe monezi Ray daca te interesează ne putem auzi suntem din același oraș, ți le dau ieftin și sunt destule.
Daca vrei sa vinzi atunci nu prea poți, eu le-am pus și pe Marketplace la un preț de nimic și nu le-a luat nimeni.

| RAY explică (pentru Celdrept):

Îmi amintește de copilarie