| Boy Sergel xD a întrebat:

Fac o emisiune pentru tineret si am nevoie de idei, rubrici, etc...pentru a captiva publicul... ajutati-ma plzzzz cu niste idei! Ms.

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Ai putea sa te bazezi pe relatia ''parinte-copil'' nu s-a mai discutat acesta tema, despre modul cum vad copii viata, viitorul peste ''x'' ani! Mi-ar placea sa vad si o emisiune in care de discuta cu elevi despre importanta scolii, despre relatia lor cu profesorii, de ce nu le place lor profesorul ''x'' sau ''y''! O tema interesanta ar fi ceva legat de arta opere celebre ale lumii sau muzica marilor compozitori din toata lumea si nu in ultimul rand traditii si obiceiuri romanesti de pretutindeni!

9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Si tinerii au stomac, asa ca poti avea o minirubrica cu mancaruri rapide si ieftine, care pot fi gatite impreuna cu prietenul sau prietena... mie mi se pare distractiv, mai ales daca este prezentata si putin umoristic, imi pare rau, ca nu pot sa-ti prezint eu acest moment radiofonic.

| simf a răspuns:

"grafitti - arta sau vandalism?" mi se pare o tema incitanta

| arysa a răspuns:

Ar avea succes daca ai pune rubrici despre"dragoste"; toata lumea are probleme la capitolul asta. de asemenea poti vorbi despre pasiunile tinerilor, ce le place sa faca in timpul liber; Moda, ce este trendy ce nu, concursuri, etc

| perla a răspuns:

Gandeste-te ce le lipseste tineretului in zilele de astazi! si o sa-ti vina idei!

| Smileee a răspuns:

Vorbeste despre idolii momentului pentru adolescenti. Atunci mai mult ca sigur vei captiva publicul.

Succes!

| BeYoU a răspuns:

Daca vorbesti despre emo, justin bieber, selena gomez si miley cyrus succesul e garantat!

| Teo_6515 a răspuns:

Educatia sexuala. Garantat. Sunt foarte multi tineri care nu au de unde sa faca rost de astfel de informatii, sau daca au, sunt mult prea rusinati.

Ar mai putea fi si muzica, activitati de voluntariat [din ce in ce mai populare printre tineri] si nu in ultimul rand, hobby-uri.

| Julienne a răspuns:

Ai putea folosi categoriile date de TPU!
Succes

| lorry_3345 a răspuns:

Buna ai putea inceraca sa vorbesti despre cum petrec timpul tinerii de ce sunt mai apropiati de prieteni decat de parinti