| AleeSsandraa a întrebat:

Heeei happy... As cam avea nevoie de o lista cu carti cu vampiri, vrajitoare, fantome, cred ca va, ti prins ca in partea paranormalului, deci daca aveti idei sa mi le impartasiti. Multumesc anticipat iar pentru raspunsul cel mai amplu

Răspuns Câştigător
| Cocooos a răspuns:

L.J. Smith - Cercul secret 1.Ritualul, 2. Captiva, 3. Puterea

Emily Bronte - La rascruce de vanturi

Oscar Wilde - Fantoma din Canterville

Stephanie Meyer - Seria Twilight

"Jurnalele Vampirilor" de L.S. Smith

Zona interzisa de Withley Strieber

Marc Levy "Si daca e adevarat" si "Te voi revedea"

Cutia cu fantome'' de Joe Hill

Interviu cu un vampir de Anne Rice

Fantoma de la Opera de Gaston Leroux

Se Arata Furia Oarba de John Saul

"Cel adevarat si cel fals" - Alfred Baldwin

Patimi de sucub ( seria Georgina Kincaid 4 ) - Richelle Mead

Altfel de Ingeri - Lili St.Crow

Contele de Saint-Germain 1 - Chelsea Quinn Yarbro

Sabia Magică - Marcus Sedgwick

Sânge Albastru - Melissa de la Cruz

Ultima vrăjitoare din Transilvania – Contesa Aneke

Funda?puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Interviu cu un vampir-anne rice
fantoma de la opera-gaston leroux
Fericirea unora-maurice druon
Sarpele, rem-eliade

| Rose3 a răspuns:

Cercul secret, La rascruce de vanturi,Jurnalele Vampirilor,True Blood, Fantoma din Canterville,Twilight,Cutia cu fantome
,Interviu cu un vampir,Se Arata Furia Oarba,Patimi de sucub,Sânge Albastru, Fantoma de la Opera, Academia Vampirilor, Nu plange sub clar de luna, Pe jumatate moarta.

| Wøodenpints a răspuns:

Încearcă asta:
http://www.cronicilewardstone.ro/start.html

Au de toate...

| Answer17 a răspuns:

Nu stiu carti dar iti recomand niste seriale cu fantome demoni etc... sunt chiar in seara asta la 00:30 laboratorul paranormal si mai e una pe cu de toate pe investigation discovery.

| andra1223 a răspuns:

Seria de carti:" Jurnalele Vampirilor" de L.J.Smith; "Cercul Secret" de L.J.Smith;
Mircea Eliade- Domnisoara Christina big grin

| AnnaElena a răspuns:

Seriile de carti: "Twilight" de Stephenie Meyer, "Jurnalele Vampirilor" de L.J. Smith, "Academia Vampirilor" de Richelle Mead, "Cercul Secret" de L.J. Smith. Cartile: "Ibricul de cafea" de Theophile Gautier, "Fantomele ne stiu toate secretele" de Megan Crew, "Nu plange sub clar de luna" de Heather Davis. Mai e si seria "Casa Noptii" de Kristin Cast. Fundita?