| LetsPutASmileOnYourFace a întrebat:

Tu crezi in Fantome, Strigoi, Vampiri, Vrajitoare ...etc? Motiviazati raspunsul! Multumesc.

13 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

NU EXISTA! Pentru ca am ceva logica si nu cred in chestii care iti sug sangele sau care te bantuie si trebuie sa le injunghii cu o teapa.In plus, nu ma mai uit la Fenomene Stranii de 2 ani.

| n0matterman a răspuns:

Niu.
Acuşâca îl motiviez!

| CristiB93 a răspuns:

Nu exista fantome,strigoi,vampiri dar vrajitoare sa stii ca exista,sunt foarte putine cele adevarate dar exista,bine acum stim ca unele sunt niste prefacute care cauta sa te stoarca de bani dar exista si adevarate care chiar comunica cu diavolul, ce-i drept sunt putine dar asta nu inseamna ca trebuie sa mergi la ele chiar daca au puteri de la diavol in clipa cand ai mers la ele nu o sa iti fie bine deloc, o sa ai probleme in viata.

| akta a răspuns:

Ciorba paranormala cu argumente?

| DracusorImpielitat a răspuns:

Fantome e cam acelasi lucru cu strigoi, si da, in astea cred ca exista ca am vazut muuulte documentare pe aceasta tema. Insa, vampiri, e imposibil, poate doar canibali da` nici aia nu traiesc vesnic, cat despre vrajitoare, nu exista, poate doar babe senile si femei nebune.

| MâţulMov a răspuns:

Pana la urma Dracula ce-a fost? Un mit, eu nu prea cred straight face

| LetsPutASmileOnYourFace explică (pentru MâţulMov):

Oke, nu vreau sa te corectez sau ceva...dar Dracula a fost de fapt Vlad Tepes, ii se spunea asa pentru ca semana cu un vampir, tragea oameni in teapa, de acolo vine si chestia aia ca daca intepi un vampir cu o tepusa in inima moare. Si mi se pare intr-un fel ciudat ca chestia cu vampiri porneste chiar din Romania si aproape nimeni nu stie asta!

| MâţulMov a răspuns (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

In fine. Si stiam si eu asta, ca aceasta chestie cu vampiri pleaca din Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astfel de creaturi nu exista! Exista doar ingeri si demoni insa fantome, vampiri, varcolaci, strigoi nu exista; acestea sunt niste inventii omenesti care apar prin romane, filme; vrajitoarele exista si au putere de la satana ca lui ii slujesc nu conteaza ca fac magie alba sau neagra tot cu dracul lucreaza; insa nu au putere asupra celor credinciosi ca Dumnezeu ii pazeste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu m-am uitat la Fenomene Paranormale si acolo niste oameni care au avut experiente cu fantome sau demoni au povestit si s-a facut reconstituirea acelor experiente. Fantomele sunt spririte care nu isi gasesc linistea si nu au putut ajunge in lumea de dincolo sad un mediu poate face ca o fantoma sa mearga in lumea de dincolo happy La aproape toate filmele unii oameni s-au mutat in case unde au murit alti oameni si in care bantuie fantome, iar fantomele incercau ca oamenii aia sa plece. Eu cred ca exista fantome, dar nu prea stiu ce sa zic cu vampirii, etc. Adica un vampir traieste la infinit si pare foarte ciudat sad straight face Dar sa nu incetezi sa crezi ca nu exista, orice e posibil in lumea asta! Uite oamenii in catva ani la ce tehnologie au ajuns, cred ca demult asta parea imposibil, adica parea imposibil sa existe calculatoare, etc. Si am luat de la biblioteca o carte cu Fenomene Neexplicanile si zicea si ceva de fantome dar nici nu m-am silit sa citesc si nici nu mai stiu ce zicea acolo rolling on the floor
Pa, pa!

| nosferatu a răspuns:

Nu cred in strigoi si vampiri. de ce? pentru ca n-am vazut niciunul laughing in fantome sunt incert nu stiu ce sa cred...cred oarecum

Răspuns utilizator avertizat
| NorbertIsMyName a răspuns:

OMG=)ce raspunsuri.Nu exista.motivatie e aceeasi ca la Dumnezău