| Andrra131 a întrebat:

Hei TPU, ce carti ati mai citit? Vreau idei de carti pentru ca ma plictisesc.

20 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

De neinvins-Laura Hillenbrand

http://www.emag.ro/......DF38YMBBM/

Sincer chiar a fost o carte excelenta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Felicitari! Putini Români mai deschid azi o carte, toti stau pe net, tu esti unicat, ce vârstă ai? Sănătate multă.

| justanotheruser99 a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray

| August99 a răspuns:

Am citit "Suge-o, Ramona!" de Andrei Ciobanu

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru August99):

Ce interesant, si ce ai inteles din carte, pină la urmă ce a supt Ramona? Bombonica strepsils nu?

| August99 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ramona nu a supt nimic. e doar o fraza care o zicea autorul pentru ca era indragostit de Ramona iar ea il respingea mai mereu.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

"Cei trei muschetari ","Robinson Crusoe","Contele de Monte Cristo".

| 4StarLight a răspuns:

Sunt aşaaa multe cărţi care mi-au plăcutbig grinivergent, Oksa Pollock, Testul Fierului, Pisicile războinice, am mai auzit ceva şi de Labirintul și cu prima ocazie mă apuc și de ea! Dacă eşti fan SF, magie, animale şi adori cărţile de dragoste atunci nu poţi să nu le citeşti! Toate sunt dispuse în volume iar ultimele 3 nu au încă toata volumele apărute în română!
Sper că vor fi pe gustul tău! happy

| тecнιннιlα a răspuns:

Creatura, Nelly Cab
Instrumente mortale (6 vol.), Cassandra Clare
Dispozitive infernale (3 vol.), Cassandra Clare
Nemuritorii (6 vol.), Alyson Noel
Carte pierduta vrajitoarelor, Deborah Harkness
Magie de doi bani, Kelley Armstrong
Ramai vesnic vrajitoare, Carolyn MacCullough
Scoala noptii, C. J. Daugherty
Fortele raului absolut (3 vol.), Kelley Armstrong
Emily the strange, Zilele pierdute, Rob Reger

Eu citesc doar fictiune si doar astea ti le pot recomanda. Poate o sa te intereseze vreuna.
Mult spor la citit.
La revedere.

| aquarising a răspuns:

Absolut tot, Nicola Yoon

| Dexter00 a răspuns:

Albă ca zăpada

| anaM2000 a răspuns:

Buna! Depinde ce genuri iti plac, dupa ce imi vei spune, iti voi recomanda o multime de carti, O seara frumoasa!

| AlexanderMcQueen a răspuns:

Crimă și pedeapsă, Proscrisul. Best I've ever read.

| Engür a răspuns:

Carti de Jules Verne

| Deliutzz a răspuns:

Heey. Stiu ca ai pus această întrebare cu mult timp în urmă, însă sunt dornică să te ajut. Acum un an am descoperit o autoare deosebită, cu un limbaj minunat si cu un continut al cărților uimitor. Numele ei e Cassandra Clare, si este autoarea seriilor Instrumente Mortale, Dispozitive Infernale, Ulteniri Întunecate si multe altele. Crede-mă, continutul cărților e diferit fata de ceea ce inspiră titlurile. Sunt cărți SF, cu iubiri si pierderi, după părerea mea, diferite de cărțile altor autori. Aceste cărți sunt cărțile mele preferate si imi plac asa de mult, încât o sa le recitesc dupa ce le termin.

| RuxYRose a răspuns:

1. Colt alb
2. Aventurile unei lady
3. Iliada si Odiseea
4. Printul caspian
5. Capitan la 15 ani

| rusalexandra9927 a răspuns:

Stephen King - Carrie

| Matei_Catalina_1996 a răspuns:

Hei daca iti plac cartile de dragoste iti recomand seria after(dupa ce ne-am intalnit, dupa ce ne-am certat, dupa ce ne-am indragostit, dupa ce am gasit fericirea) si seria fluturi

| Anca_Andreea_1990 a răspuns:

Deci iti zic niste carti geniala : ''la rascruce de vanturi",''Regina rosie '', '' pe aripile vantului '', '' rosu si negru '' Portretul lui dorian gray ''

| oppositewizard a răspuns:

'intreab o pe alice'