| Asadarsiatat a întrebat:

Sunt pasionata de fotografie si as vrea si eu sa imi iau un aparat profesional, dar nu sunt sigura care este mai bun. Nikon sau Canon? Va rog sa imi oferiti cateva informatii referitoare la cele doua firme, sustiannd si argumente.
P.s. daca aveti cont pe 500px, lasati linkul si o sa va dau follow+ funda!:**

Răspuns Câştigător
| Salahadin73 a răspuns:

Pentru inceput: nu iti lua un DSLR scump.
Cauta ceva mai vechi, de preferat la mana a doua, mai ales daca nu stii sa faci setarile in modul M(iso, diafragma(f), timpul de expunere etc)
Si un mic sfat:
Cand ai chef de fotografiat, plimba-te prin oras, parcuri etc etc si fa multe poze(100-150),si din acestea alege doar 5-10 care ti se par cele mai bune.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Iti recomand Nikon happy

| reihiuke a răspuns:

Nikon si eu. Toata lumea zice ca e mai bun :X

| karsivan a răspuns:

Pe toti cu fotografia i-am auzit doar de NIkon si numai laude de ce nu m-a interesat probabil ca este cea mai buna marca.

| ஐKatsu a răspuns:

Nikon e cel mai bun!