| NU.Conteaza a întrebat:

Imi poate spune cineva despre ce este vorba in cartea "Casa Nopti" ca as dori sa incep sa o citesc...si vreau sa stiu daca merita happy
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Eroii sunt nişte copii care, la vârsta adolescenţei, devin vampiri. Atunci când se fac simţite cele dintâi semne ale transformării lor, aceşti tineri speciali ajung într-o şcoală menită să-i facă nişte vampiri responsabili. Zoey Redbird, o puştoaică de şaisprezece ani, este una dintre ei.
Ea va învăţa, în decursul uceniciei, să-şi gestioneze noua natură şi să trăiască potrivit canoanelor şcolii, deşi manifestă o certă repulsie faţă de puterile sale paranormale. Treptat, va descoperi că este un vampir ieşit din comun, căci a fost însemnată cu pecetea zeiţei Nyx, patroana nopţii şi a lucrurilor întunecate, un amestec de profiluri mitologice amerindiene. Reticenţa lui Zoey face o figură aparte, pentru că o bună parte dintre colegii ei nu ezită să abuzeze de capacităţile lor.

1 răspuns:
| NU.Conteaza explică:

Multumesc @imperia