| Bybuuu a întrebat:

Imi puteti da idei de desene cu tema "1 Decembrie "?

Răspuns Câştigător
| AmyClau a răspuns:

Poi... fa oameni din armata,care tin drapelul Romaniei. Sau deseneaza mai multe maini pe o plansa, sa fie albastre, galbene sau rosii. Sau deseneaza femei care se gandesc la sotii lor din armata si stau si lucreaza la drapelul tarii noastre!

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Fă mai mulți oameni îmbrăcați în haine populare într-o horă și un tricolor mare și frumos desenat, alături bineînțeles de un scris frumos 1 Decembrie Ziua națională a României. Un desen trebuie făcut cu dragoste și inspirație proprie. Eu, care pot spune că am talent la desen, am câștigat cel puțin 30 de concursuri, dacă nu mă concentrez la desen, nu îl fac cu pasiune și dragoste și nu am inspirație proprie chiar mă opresc și ori nu mai în continui ori în fac de plictiseală.

| AmyClau a răspuns:

Fundita pls?

| Fragolita a răspuns:

Poti desena tara noastra ( faci conturul unui sablon cu tara noastra de la geografie ) in care poti desena cateva persoane in costum national cu steagul in mana sau fundalul sa fie rosu galben si albastru si persoanajele sa fie scoase in evidenta si sa scrii 1 dec 1918. big grin Sper ca te-am ajutat. :*