| LeeInNa a întrebat:

Imi puteti recomanada niste carti pentru clasa a V-a? Fundita :-)

Răspuns Câştigător
| LillyPubs a răspuns:

Esti fata? Ia cartea "Fratia pantalonilor calatori"! Iti va placea happy

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Limba română, Matematica, Gegrafia, Istoria, Limba engleză, şi toate celelalte.

| 1000bodies a răspuns:

Singur Pe Lume de Hector Malot. Foarte frumoasa cartea. Te vei atasa de personajul principal.

| Aurashyk a răspuns:

Romeo si Julieta daca vrei iti mai spun sunt foarte interesante:OTimon din Atena, Othello, Cymbeline, Furtuna, Visul unei nopti de vara, Cum va place, Cei doi gentilomi din Verona.Toate sunt scrise de Charles si Mary Lamb iar cartea se numeste,, Povestiri dupa piesele lui Shakespeare".Si uite aici niste rezumate ale altor texte din carti citeste rezumatul si cumpara cartea care-ti place. Http://cartipentruadolescenti.blogspot.ro/ Fundita :D?

| MuffinBlueberry a răspuns:

Eu iti recomand Ciresarii, de Constantin Chirita.Nu numai ca e minunata...si lunga..., dar iti va fi folositoare in urmatoarele clase.A fost subiect de examen la clasa a 8-a happy

| NextTime_Stefanutzu_1990 a răspuns:

2000 Leghe sub mari, Masca Morti Rosii, Sandra Brown, poti intreba la biblioteca sunt carti de toate felurile!

| Hopirtean_Daniel_1998 a răspuns:

Incearca Aventurile lui Tom Sawyer, daca nu le'ai citit deja sau Viata ca o prada, Amintiri dintr'o calatorie, In muntii Neamtului etc...