| supremxxxoxo a întrebat:

Important: Spuneti-mi ce persoane faimoase,cunoscute in istorie(nu ma refer la celebritiati),persoane ce au erau ciudate in sens ca munceau pentru visul lor sau se dedicau muncii lor sau ca altor persoane li se pareau ciudate,erau inchisi,filozofi,urau prostia,vedeau prostia in oameni... ceva Ceva gen DaVinci,Platon,Gandi, Hitler, Siddhartha Buddha... Doresc sa vad documentare despre astfel de persoane. funda vot

Răspuns Câştigător
| jozsef10 a răspuns:

Cativa ar fi:Van Gogh din cate stiu eu era foarte ciudat,Pablo Picasso, Van Beethoven, fiind un compozitor care a compus cele mai reusite opere muzicale cand era surd, de la noi ar putea fi Constantin Brancusi, Nikola Tesla! Astia sunt cativa! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| supremxxxoxo explică (pentru jozsef10):

Multumesc

| jozsef10 a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Cu cea mai mare placere! big grin

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Faimos înseamnă celebru.
Sunt sinonime.