| ruxycat a întrebat:

Nu inteleg nici o boaba la franceza! ce ma fac?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu înțeleg unde e greutatea?
În primul rînd învață să citești, deci elmentarele reguli de citire ai=e: ch = ș; aill=ai; gn= ni; e final, dacă nu are accent nu se citește( adică este un e mut); ge=j; eau= o; consoanele finale, în general nu se pronunță.Ș.c.l.
Ia manualul de la început și vei găsi aceaste lucruri.
Adevărul e însă altul. Tu ești leneș(ă), nu vrei să faci exerciții și ca atare nu vei putea învăța niciodată.
Știi doar să ni te plîngi, în loc să pui mîna pe carte și să înveți.
Nu înțeleg de ce să te ajutăm dacă tu ești leneș?
Nu vrei să te ajuți!

| a1doru a răspuns:

Apuca-te si invatarolling on the floor
ps.ce nu intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.franceza-gratuit.com/index.php?view=1
Pe acest site sunt niste carti pe care le poti cumpara si poti invata din ele

| liiifeiispiiink a răspuns:

HEy!
Repetatul e mama invatatuluiwinking. (parca asa era)laughing
BUN, iti trebuie o persoana care sa te ajute la aceasta materie.Meditatiewinking
Bye!

| Innovation a răspuns (pentru liiifeiispiiink):

De fapt era "Repetitia e mama invataturii" laughing

| Alexutzapoopuic a răspuns:

Si eu aveam aceas problema de cand am intrat in clasa a 6 nu pricepeam nimic desi aveam 10 la engleza, asa ca ca sa trec testul am invatat totul pe de rost asa cum se scrie si am trecut cu7 jumate... dar nu iti sugerez asta...