| Céline7 a întrebat:

Buna la toti membrii TPU! Am o problema:de jumatate de an locuiesc in Belgia, iar la scoala ne da des teme foarte grele si nu inteleg nici o boaba! Pentru inceput:cine imi da un link unde sa gasesc niste texte documentare? Sau daca aveti voi va rog scrieti-le aici imi trebuie 5 MERCI! Dau funda+VOT.Sa fie in limba franceza sau sa fie traduse!

Răspuns Câştigător
| danielcretu1980 a răspuns:

Pai mai bine il intrebi pe atotcunoscatorul google. el stie. si in orice limba.

5 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Cred ca trebuie sa fii mai explicita.

| Céline7 explică (pentru danielcretu1980):

Texte documentare-Texte de genul asta:primii americani, primii oameni ect.

| danielcretu1980 a răspuns (pentru Céline7):

Pai mai bine il intrebi pe atotcunoscatorul google. el stie. si in orice limba.

| ganton a răspuns:

Nu intelegi nici o "boaba" pentru ca esti cocalara proasta care nu se oboseste sa invete limba si ne faci de ras pe acolo huaa.

| Céline7 explică (pentru ganton):

In primul rand taci din gura si nu iti baga nasul unde nu-ti fiebe oala, in al-doilea rind daca ai fi in locul meu din prima zi ai veni inapoi!

| ganton a răspuns:

Moama... ce martir esti 'u' mah. Sa-ti facem statuie. Parca te-a obligat cineva sa stai acolo. Mars la spalat vase... de toaleta smug laughing.