| Im.GIulee a întrebat:

O sa am un concurs pe 10 mai de istorie, educatie civica si creatie. Primele doua parti sunt ok dar ultima... Ma pricep si la desen, insa vreau sa impresionez. Concursul este pe 3 teme, dar la partea de creatie trebuie facut un poster a3 cu una dintre teme. Ele sunt cu evenimente de pe 9 mai: ziua europei, ziua independentei si ceva cu al doilea razboi mondial. Cam ce tema sa aleg dintre cele 3 si cum sa exemplific cel mai binee?

Răspuns Câştigător
| rebb a răspuns:

As alege sa reprezint al doilea razboi mondial.Cauta si tu poze pe net si documenteaza-te despre evenimentul care vrei sa il alegi si... ce sa mai zic... da-ti frau liber imaginatiei.