| cineva191ioana a întrebat:

Pentru a face facultatea de Arte, sectia design. Trebuie neaparat sa termin un liceu de arta?

2 răspunsuri:
| homosapienbone a răspuns:

N-are nici o treaba liceul cu ce vrei sa urmezi. Trebuie insa sa dai examen de admitere cot la cot cu cei care au terminat liceul de arta. Incearca sa te pui la punct cu subiectele care se vor da la admitere+sa ai un cv pregatit.

| Laura1987 a răspuns:

Nu neaparat, dar daca ai face un liceu de arta, te-ar ajuta mai mult, deoarece acolo ai face mult mai multe materii specifice, care bineinteles ca-ti vor prinde bine. Iar daca vei merge la un liceu cu un alt profil, la facultate iti va fi mult mai greu pentru ca nu vei mai avea bazele...:-)