| ForeignO a întrebat:

Piesa de teatru preferata!?
Sau ce piese de teatru stiti?

Multumesc

10 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Regele Lear-de Shakespeare.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Menajeria de Sticla de Tennessee Williams. Si, de altfel, cam toate piesele lui Tennessee Williams, ale lui Henrik Ibsen si ale lui Eugène Ionesco.

| Puiutz a răspuns:

Ultima piesa de treatru pe care am vazut-o a fost Un pedagog de scoala noua.
A fost foarte frumos si amuzantbig grin.
Imi place mult teatrul happy.

| hiphopbeatz a răspuns:

Visul unei nopti de vara.

imi place teatru si actoria.inveti despre viata.=)

pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piatra din casa. Am jucat chiar eu in piesa asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O scrisoare pierduta. Mi-a placut foarte mult.

| shortcake a răspuns:

Singuri in noapte, cu Emilia Popescu si Florin Piersic.
mi-a placut f. mult happy

| pinktyo a răspuns:

Eu fac parte dintr-o trupa de teatru! Teatrul, forma de socializare si culturalizare, este ceva minunat! Piese de teatru sunt cu miile, si vor mai fi scrise tot pe atatea sau schiar mai multe, caci oamenii din ziua de astazi se refugiaza in teatru pentru a le arata oamenilor, spectatorilor multe aspecte negative dar si pozitive ce ne inconjoara in viata de zi cu zi! Este acel ing si yang al societatii in care traim, deparece toate piesele au un efect moralizator asupra publicului!
Acum, fac parte din distributia piesei 'Amor si Psyche'! Este o piesa de teatru cu caracter antic! In piesele cu caracter antic ne bazam pe legende si mituri!
Piesa mea preferata este 'Calatoria'! O piesa de teatru adaptata dupa minunata parabola moderna 'Pescarusul Jonathan Livinstone' scrisa de Bach Richard!

| stigma a răspuns:

Greu. Din cele citite, dar nu vazute pe o scena, as alege Richard al III-lea sau Regele Lear. Mi-a ramas aproape de suflet Ventrilocul de Larry Tremblay, dupa ce am vazut o interpretare superba a celor de la Atelierul de teatru.

Pentru ceva usor, iti recomand "A taste of honey" de Shelagh Delaney

| stigma a răspuns:

+ un certain regard: 'A streetcar named desire' si 'Look back in anger'