| spiders a întrebat:

Salll TPU! Ce mai faceti? Am nevoie de un sfat, sper sa ma ajutati, e foarte important pentru mine. De cand eram in generala am vrut sa dau la un liceu de arta la actorie. dar la inscriere nu am ales asta ci la un liceu obisnuit. Acum sunt in clasa 11 ma gandeam sa ma transfer la arta dar am inteles ca la cel mai apropiat liceu nu mai este categoria actorie. Intrebarea mea ar fi, as putea da la o facultate d actorie dupa ce termin liceul chiar daca am un profil normal. Chiar imi doresc asta. Ma bazez pe voi.numai bine

3 răspunsuri:
| shadybaby a răspuns:

Depinde de facultate, daca este admitere si la admitere daca iti cere o proba pe care trebuia sa o faci la liceu, esti dezavantajat(a), insa poti lua ore si totul va fi ok. In cazul in care nu este admitere la facultatea respectiva, atunci totul e bine, fiindca la facultate oricum iei totul de la capat, insa iti va fi mai greu sa te obisnuiesti sau sa tii pasul cu colegii tai care au experienta in domeniu. Cum esti in a 11-a, mai ai o sansa sa te transferi acum,( dar ai de dat diferente la materiile de specialitate) mai tarziu numai poti fiindca incep specializarile.

| Amidepsi a răspuns:

Teoretic profilul de la liceu nu conteaza pentru inscrierea la facultate insa ar trebui sa te ajute sa te pregatesti.Stai linistit ca poti sa intri insa te avertizez ca nu ai la fel de multa pregatire ca si ceilalti candidati care au mers la un liceu de arte. Sfatul meu e sa te apuci de exersat, lucreaza putin in plus si totul va fi bine.Iti urez mult succes si sper sa ajungi unde iti doresti.Bafta!

| DanaCherry a răspuns:

Da sigur ca poti happy Cunosc actrite care au facut liceul cu profilul mate-info happy