| Ivan_Raul_1995 a întrebat:

Salut, am 14 ani si ideea e ca daca faci vocalize poti sa inveti sa canti bine, adica iti imbunateste vocea sau iti trebuie sa ai talent? Eu de cand eram mic mi-am dorit sa cant iar de 1 an cant la chitara dar as vrea sa stiu sa cant si cu vocea. Imi dati niste sfaturi? Va rog!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da,fa canto, nu conteaza de varsta sau ani, degeaba ai talent daca nu te autodepasesti sau nu exersezi zilnic.
Eu am inceput fara talent, n-am o super voce dar primesc mereu review pozitiv.
Asa ca daca -ti place de ce nu.

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru Simpatic):

Mersi de sfat si incurajare

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru Simpatic):

Ca sa ma duc la canto trebuie stiu sa cant? iar canto e acelasi lucru ca si cu lectile de chitara sau e doar pentru voce?

| corolav a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Ți s - au mai dat vreo 5 - 6 răspunsuri.
Chitara e un instrument, vocea ( canto, adică) e alt instrument