| dianaprintesa a întrebat:

Am si chitara si pian insa la chitara nu stiu sa cant si precizez ca am facut 2 ani de lectii la pian si as vrea sa stiu daca e greu si iti trebuie mult timp sa inveti sa canti la chitara

Răspuns Câştigător
| alecsandor a răspuns:

Salutare Diana, nu este greu atata timp cat iti doresti si esti dispusa sa investesti timp in studiul instrumentului! Daca din lectiile de pian ai ramas cu niste notiuni (macar elementare) de teorie muzicala, iti va fi putin mai usor. Mult succes!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gabitzzza a răspuns:

Din cate stiu eu chitara este instrumentul cel mai usor de studiat dintre toate asa mi-a zis un profesor de muzica eu iti zic sa incerci conteaza sa-ti placa