| mariapaduraru a întrebat:

Am nevoie de o parere. Particip la un curs de arte si am avut de desenat portretul zeului Apollo. Numai ca, dupa ce am terminat de facut portretul ni s-a spus ca va trebui sa construim portretul din obiecte, animale, plante, etc. Foarte multi colegi si-au ales plante si animale iar eu as dori sa fac ceva diferit. Imi puteti da o idee? Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Delmoniko a răspuns:

Obiecte de uz casnic. Sau gandeste un pic... mitologic. Ce il reprezenta pe Apollo. Harpa, flautul, razele soarelui, cununa, arcul cu sageti.
http://mythologica.ro/apollo-zeul-soarelui/

2 răspunsuri:
| larisalary12 a răspuns:

Poti face din staniol, hartie si alte chesti de genu

| Veritas a răspuns:

Îl poți face din natură. Știu că sună aiurea dar îl poți face din elemente din natură : un râu, o cascadă, un copac sau chestii de genu. Dacă e bună ideea te rog să-mi spui și dacă vrei îmi poți da fundă. Succes la concurs!