| TheOneTime a întrebat:

As vrea sa evaluez o colectie de bani vechi si niste ceasuri vechi. Stiti vreun evaluator de incredere sau vreun magazin de antichitati din Constanta?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Cred ca o evaluare preliminara poti sa o faci si singur. Cu siguranta poti gasi pe internet majoritatea pieselor din colectia ta si preturile la care se vand. Chiar daca nu vei afla exact cat valoreaza, macar iti vei face o idee asupra ordinului de marime.

De fapt chiar daca iti gasesti un evaluator ti-as recomanda sa faci si o cercetare pe cont propriu. Altfel iti poate spune orice.

| TheOneTime explică (pentru johnnny123):

Am inteles, voi incerca sa fac o evaluare pe cont propriu, dar imi va lua ceva deoarece am o colectie destul de mare. Am gasit pana la urma si pe cineva care m-ar putea ajuta. Multumesc!

1 răspuns: