| Andrei7520152 a întrebat:

Daca vreau sa mi se evalueze o gramada de chestii vechi (antichitati - rame, tablouri, ceasuri, etc), la cine pot apela?

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Unui evaluator de pe langa casele de licitatii--- serviciul de evaluare se plateste!
Vezi aici o casa de licitatii care ofera servicii de expertiza, evaluare, consultatii :http://www.alis.ro/contact.htm

| Andrei7520152 explică (pentru alessia5158):

Dupa ceva cautari am gasit un serviciu de evaluare prin apropiere. imi poti spune cam ce tarife au in mod normal? ti se da un certificat cum ca obiectul cutare a fost evaluat la suma respectiva de un expert autorizat? asta in cazul in care vrei sa vinzi un obiect altcuiva

| alessia5158 a răspuns (pentru Andrei7520152):

Nu stiu amanunte --- nu am avut nevoie de asemenea servicii. Numai bine!

| fuzzer a răspuns:

La un muzeu, sau la o licitatie.

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Un expert sau la o casa de licitatii.

| Athée a răspuns:

La cineva care se ocupa cu licitatii.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa apelezi la un muzeu, probabil cel de acolo care se ocupa cu turul muzeului poate sa iti dea ceva informatii despre antichitatile tale, asta e modul simplu

Răspuns utilizator avertizat
| Bodor_Maya_1987 a răspuns: