| Kitte a întrebat:

Cine imi poate spune niste carti bune de citit (nuvele, romane psihologice) un exemplu: Crima si Pedeapsa de Feodor M. Dostovievski

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Tii recomand pe Wiliiam Faulkner, James Frey, Colin Forbes si mai ales Bret Easton Ellis (Less Then Zero, American Psycho etc)

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Razboi si Pace de L.N Tolstoi, Idiotul F.M Dostoevski, Divina Comedie de Dante Aligheri, Pe camp de glorie de H. Sienkiewicz, Dincolo de lumea dezlantuita de Thomas Hardey si lista poate continua.
Acestea mi-au venit prima data in memorie.
Sper ca te-am ajutat!
Numai bine!

| emag a răspuns:

Tacerea mieilor-thomas harris

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Casa Intalnirilor de Martin Amis, Casatorie din dragoste de Vasugi V. Ganeshananthan, Maidanul cu dragoste de G.M-Zamfirescu si cea mai frumoasabig grinin dragoste pentru PHILAE de Christian Jacq.

| IPlankz a răspuns:

"The Shining" O sa o iubesti daca nu ai citit-o deja!