| ionut75 a întrebat:

am 17, sunt clasa a 11-a si am talent la desen iar pe viitor as vrea sa iau bac-ul si sa plec la o facultate de arte, chestia e ca eu nu sunt la un liceu de arte sunt la altfel de liceu, pentru ca la mine in judet nu am acest tip de liceu,
vreau sa stiu daca imi trebuie neaparat liceul de arte pentru facultate... gen ca eu sa plec la facultate si sa nu intampin niste probleme... As vrea sa-mi raspunda cineva care chiar stie despre ce e vorba, oricum orice raspuns e bine venit =) DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

Liceul nu are prea mare relevanta, poti sa alegi ce facultate vrei tu. Exista oameni care de la mate-info s-au orientat spre facultatea de litere, si cei de la filologie care au dat la politehnica. Deci nu vad de ce tu nu ai putea sa dai la o facultate de arte mai ales daca esti talentat la desen.

| ionut75 explică (pentru SuneteDeChitara):

Hei multumesc pentru raspuns, chiar ai dreptate