| Pixxie00 a întrebat:

De cand am citit Jurnalul unui pusti (e o carte ) ador sa citesc dar am citit toate volumele din acea carte si acum vreau alte carti, voua ce carti v-au placut?
Ceva gen Jurnalul unui pusti sau Goosebumps sau ca si cele de Stephen King.
Vreau doar nume de carti super. Fundaa

Răspuns Câştigător
| Tavy201 a răspuns:

Carti in acelasi gen ca si Jurnalul unui Pusti: Marele Nate; Insemnarile unei pustoaice; Pulbere de Stele.
Funda big grin?

9 răspunsuri:
| Necrophagist a răspuns:

Mai citiţi şi voi un Proust

| elena_3930 a răspuns:

Panza lui Charlotte, Jurnalul Diavolului, Cronicile Spiderwick, Cronicila Narnia. Jurnalele vampirilor [sigur o sa-ti placa, nu sunt asa greoaie ca Twilight, cu toate ca si alea sunt geniale.]. happy Bafta si spor la citit! :*

| ElecktroFloweR a răspuns:

Mie imi place mult colectia lui Jules Verne si cred ca ar fi potrivita. Sau macar incoarca sa citesti o carte si daca iti place continui cu altele. Eu ti-am dat o idee acum vezi ce faci si tu.

| xoxxxoooxo a răspuns:

Incearca Twilight 1, 2, 3,4 daca iti place Twilight

| 00Didi00 a răspuns:

Mie mi-a placut mult Jurnalul unui pusti.Si eu am citit toate volumele.Este o carte de nota 10000000000!

| Andreea_5571 a răspuns:

Eu ador cartile lui Jules Verne. Ti le recomand cu caldura pentru ca contin un amestec de aventura, multe informatii utile, rasturnari de situatie, comedie, metode ingenioase de a scapa dintr-o incurcatura si altele...
aiancearca si daca nu-ti place nu mai citi.

P.S. Nume de carti Jules Verne: Capitan la 15 ani, Doi ani de vacanta, Insula misterioasa (vol.I si vol.II), 20.000 de leghe sub mari.

| bogdan123_3305 a răspuns:

George si chesia secreta a universului.E tot cu un pusti care calatoreste prin spatiu.

| Xrcolor a răspuns:

Din aceeasi gama mai exista Jurnalul unei fete... e foarte tare cu decupaje si tot felul. In fine, nu am citit-o dar am auzit ca e o carte foarte buna. Spor la citit happy

| iris237 a răspuns:

Poti incerca,, Sora lui Caroline" de Sheila O"Flagan.Este o carte super. Sau Skulduggery Pleasant, de Derek Landy.