| Anabela777 a întrebat:

Mi-am luat acum cateva luni niste creioane colorate de la faber castell, la inceput nu prea le-am folosit din cauza ca am observat ca rezultatul nu-i deloc acelasi ca al artistilor de pe Youtube, doar le foloseam ca sa fac mici detalii in picturi. Ma rog, de curand am inceput sa analizez videoclipurile de pe Youtube de tip "speed draw" dandu-le pe o viteza mai mica si astfel am observat niste detalii importante, cum ar fi ca acei artisti combina o sumedenie de culori si dau o mare importanta umbrelor. Am inceput si eu sa fac asta si s-a vazut un progres. Dar tot nu eram multumita, intre desenele mele si ale acelor artisti era totusi o diferență imensa (sunt constienta ca n-aveau cum sa iasa la fel avand in vedere ca eu de abia am inceput sa desenez cu creioane colorate, dar totusi ma asteptam la niste rezultate cat de cat apropiate). Faceam ceva gresit, eram sigura de asta pentru ca jumatate din creionul negru s-a dus doar pe un singur desen si asta nu mi s-a parut normal. Ei bine, am inceput sa ma uit la tutoriale si am mai aflat inca o chestie importanta. Nu trebuie sa apas pe creion... Mda, si am mai aflat ca e mai eficient sa colorezi in toate partile pana-ti cade mana si sa umpli fiecare gol. Apropo, folosesc hartie de 300 g. Desenele mele au devenit mai bune dar e totusi loc de mai bine. Vreau sa stiu daca mai omit un aspect ce mi-ar putea face desenele sa para si mai realistice decat sunt.

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Ei vezi, de aia e buna scoala si un profesor! Ia lectii, lasa YT.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pana la urma ce ai dori sa stii de la noi?

| Anabela777 explică (pentru darrio2007):

Daca mai exista un lucru ce trebuie sa-l stiu.

| sierra1 a răspuns:

La clubul/palatul copiillor din orice oraș sunt organizate astfel de cursuri gratuite. Acolo găsești un specialist care te îndrumă după ce îți VEDE lucrările nu așa ca noi când ne dăm cu părere fără a vedea la ce ne referim. Deci ia legătura cu cei de la club/palat