| Juper a întrebat:

Vreau sa ma apuc de fotografiat! As vrea sa stiu care este cel mai bun program de editat poze! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Pana la editat trebuie sa inveti sa folosesti bine camera happy
Apoi sa inveti regulile de incadrare, de compozitie, sa faci studii de lumina, combinatii de culori, texturi, valorificare spatiu, linii directoare... pentru ca editarea e ultima solutie, poza poate sa iasa bine din aparat.
Cel mai bun e Photoshop, dar ai nevoie de licenta.
Merge si Lightroom.
Succes!

| Juper explică (pentru Kaℓi):

Multumesc

7 răspunsuri:
| Yleana a răspuns:

Photoshop e pe departe cel mai bun program de editat poze. Spre deosebire de celelalte pe care le-am incercat, are cele mai multe optiuni cu diferite intrebuintari. Daca nu ai o tableta grafica sa editezi cum ai vrea tu poza, poti folosi oricand optiunile deja existente big grin

| musicislife3 a răspuns:

Photoshop,dar si Pixlr, Photoscape si piZap sunt bune happy

| Juper explică (pentru musicislife3):

Multumesc frumos!