| Cosminel25 a întrebat:

Salutare, TPU

As vrea sa mai cresc si eu 2-3 cm.
Ce pot face?
Baschet jucam la ora de sport.
Dar inot nu vreau sa fac.
Ziceti-mi ce sa mananc ce sa fac, sa ma mai inalt 2-3 cm.
Dau funda+vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna
Daca ai pana in 20 de ani si parintii tai nu sunt mici de statura ( ma refer daca nu i-ai intrecut pana acum la inaltime), o sa mai cresti stai fara grija. Nu exista un aliment minute care te face sa cresti, ci tine doar de organismul tau, de adn-ul tau.
Te stauiesc sa joci baschet nu doar la ora de sport, ci sa il joci regulat ca un antrenament, la fel si cu inotul ( dar cum am spus, conteaza pe cine mostenesti, adica adn-ul tau).

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mancarea nu te ajuta sa te inalti. Ai rabdare ai sa mai cresti daca joci baschet frecvent

| Cosminel25 explică:

Scuza-ti Categoria... Am gresit eu.

| Cosminel25 explică:

Astept raspunsuri!

| andreeaalice a răspuns:

Incearc sa faci zilnic exerciti de intindere, dar pana la aproape20 de ani ai sa te dezvolti, de obicei de la 14-16 ani incepi sa te dezvolti foarte mult in inaltime, trebuie sa astepti big grin si iti poti lucra corpul astfel incat sa se dezvolte armonios, ( scrie cati ani ai)