| Malinutzyk1998 a întrebat:

Spunet-mi mai multe nume de carti am 12 ani orice carte va rog.

6 răspunsuri:
| PaNkAkE a răspuns:

Ok familia puhoi la scoala si familia exceptionale cartile astea ciresarii; doi ani de vacanta; robinson crusoe; 20 000 de leghe sub mari; aventurile lui tom sawyer; twilight; morti pana la apus; regina de gheata:palatul de clestarcam astea sunt dintre cele mai frumase carti pe care le-am citit eu la varsta ta bine acum am 13 ani pls fundita

| minnieee a răspuns:

Colt Alb; Singur pe lume; Black Beauty; Micutele doamne.
Acestea le-am citit eu cand aveam 12 ani.Si toate mi-au placut.happy

| ArexuDeea a răspuns:

Cartile goosebumps sunt cele mai tari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fascinatie de mellissa marr e super, merita citita. este buna daca iti plk cartile sf

| Mitchi a răspuns:

Wilight, New Moon, Eclipse si Breaking Dawn-Stephenie Meyer(pot spunec ca sunt cartile mele preferate. Le-as citi si de 10 ori).

Stapanul Inelelor-3 parti-J.R.R.Tolkien

Fascinatie, Obsesie, Eternitate, Crepusculul-Melissa Marr

| Daaax3 a răspuns:

Sincer si eu tot 12 ani am si acum momentan citesc Jules Verne- Copii capitanului Grant. este de fapt mai mult o carte de aventura dupa parerea mea. Si Morometii am citit si ti-o recomand in caz ca nu ai citit-o, dar trebuie sa-ti spun are 2 volume si sunt destul de groase la fel ca si "copii capitanului Grant".