| Danyela2011 a întrebat:

Stie cineva cum se fac martisoare manual, scrieti-mi si mie o indicatie am nenvoie sa fac asta pentru o profesoara de-a mea imi trebuie pentru maine (Normal Fundita)

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Maariiaa97 a răspuns:

Depinde ce fel de martisor vrei. Poti sa faci forme din cartoane colorate si sa le ornezi cu sclipici, carioci, abtibilduri etc. si sa atesezi fundite (specifice- alb cu rosu), poti sa gasestio ieftin la magazine tot felul de forme de nasturei si tot asa, sa ii mai infrumusetezi si sa atasezi fundite, mai e varianta clasica, cea cu melcisori din paste sau poti sa faci doar felicitari si sa le ornezi. happy
sper ca te-am ajutat happy

| PikaRawrr a răspuns:

Pai iei o ata rosie si una alba...le rasucesti(impletesti) si dupa aia le faci cate un nod la fiecare capat. apoi poti sa iei o floricica sau o gargarita de aceea cu lipici si sa o pui la mijlocul snurului. iei apoi un plic si scrii pe el adresa si chestiile astea. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

poti forma un martisor din diferite lucruri maiete sclipici flori desene etc

| spiceontheparty a răspuns:

Pai ceva eco ar fi:

un capac cu o fata pe el(de diferite culori)

ceva elegant:

Flori uscate paiete margelute etc

Fundita?

| spiceontheparty a răspuns:

Sau o gargarita din flori uscate si i faci bulinutze