| 321alinutza a întrebat:

Un scenariu de halloween... sau ceva idei?

3 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Uite un scenariu(mi-a venit acum in minte):
un grup de copii se duc intr-o noapte intr-o casa bantuita! in seara de halloween, normal.asa deci, ei se duc si usa era incuiata.trei dintre ei tot trageau de ea dar nu se deschidea.ei au observat ca unul dintre geamuri era deschis.toti intrara pe geam.
totul era plin de praf. unul dintre ei, Bogdan spune:
-Haideti sa mergem la etaj!
-Nu! poate fi periculos! spuse catalina.
-Atunci de ce ai mai venit aici? ii dadu replica bogdan.
-Pai...fiind noaptea de halloween vroiam sa ma distrez. zice catalina.
-si vei putea sa te distrezi cu noi, la etaj! zise mircea.
copii urcara.acolo au auzit niste zgomote.au inceput sa tipe.
-Sa plecam de aici! sunt fantome! striga alexandra.
-fricoaso! eu vreau sa mai stau.de ce am venit aici? nu ca sa ne distram? zice madalina.
-insfarsit o fata cu mai mult curaj! tipa bogdan.
si ei mersera in continuare.vazura o usa deschisa.intrara in camera.totul normal.
-Vreau sa dorm! spune mircea.
-hai frate! e de-abia 11 fix! mai rezista si tu putin! zice bogdan.
-si mie mi-e somn! zice catalina.
-haideti mai fratilor! nu am venit aici ca sa dormim! urla bogdan.
-bine,bine. spusera in cor catalina si mircea.
dintr-o data se aude o voce:
-PLECATI DIN CASA MEA!
-cine esti tu ma? zice mircea
-o fantoma! de fapt, un vampir!
si aparu cineva imbracat numai in negru, cu o pelerina neagra si colti.
copii au inceput sa tipe.au luat-o la fuga.pe hol, contele a prins-o pe madalina de picior.
-ajutor! zbiera madalina!
-mircea se duse si o prinse de mana.amnadoi au luat-o la fuga.contele spune
-la naiba! mi-au scapat!
grupul a iesit pe geam.contele a ramas in casa.
gafaind, toti au strigat:
-nu mai mergem niciodata acolo!
sper ca ti-a placut!

| 321alinutza explică (pentru NoNameJunior):

Mesc de ajutor

| NoNameJunior a răspuns (pentru 321alinutza):

Cu placere.scuze ca ti-am raspuns asa de tarziu, dar nu mi-a mers netul.