| AlaskaYoung17 a întrebat:

Imi puteti da idei de machiaje de halloween?

8 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu va puteti costuma si sa va machiati de Haloween ca nu se va face petrecerea pentru ca se pomeneste 1 an de la Colectiv cu 60 de victime arse!

| AlaskaYoung17 explică (pentru untu):

Imi pare rau pentru acei oameni, dar la mine Halloweenul e sfant. Nu poti spune ca nu ma pot costuma, sau sa te astepti ca oamenii sa renunte de tot la o sarbatoare din cauza unui incident nefericit de acum un an.

| untu a răspuns (pentru AlaskaYoung17):

Hallowenul este o sarbatoare pagana si satanica de la americani! Nu va puteti costuma sau machia in chip malefic sau monstruos pentru ca atrac spiritele sau fortele malefice ale raului si pot sa faca rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat sa alergam sa ne imbracam in fantome si vampiri, mai bine sa invatam ca scopul vietii noastre este dobandirea asemanarii cu Hristos.
Deghizandu-ne in demoni, nu facem altceva decat sa ne facem propriul corp punte de manifestare in planul fizic. al satanei. Nu putem sa ironizam si sa ne jucam cu raul, pentru ca "tatal minciunii"(Ioan 8, 44) nu prea stie de joaca si ademeneste sufletele ignorante si neinstruite duhovniceste prin tot felul de practici care par inofensive. Ca marturisitori crestini nu putem opta si pentru rau si pentru bine, pentru Dumnezeu si pentru diavol ci sa luam aminte la cuvintele Sfantului Apostol Petru: "Fiti treji, privegheati; potrivnicul vostru, diavolul, umbla racnind ca un leu, cautand pe cine sa inghita" (1 Petru 5, 8).

| AlaskaYoung17 explică (pentru anonim_4396):

Citeste intrebarea din nou, te rog.

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa-i! Aici aveti dvs. aveti dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti pe google" machiaj de halloween " si acolo gasesti multe variante, ce e asa greu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles foarte bine. Vorbesti despre machiaj. In cartea „Facerea" din Vechiul Testament (prima carte a Bibliei), chiar in primul capitol, gasim scris ca Dumnezeu a spus: „Sa facem om dupa Chipul si Asemanarea Noastra" (Facerea 1, 26). Sfantul Ciprian al Cartaginei, pornind de la aceste cuvinte, afirma – in consens cu toti Parintii Bisericii – ca orice mijloc artificial de infrumusetare inseamna o insulta adusa lui Dumnezeu si creatiei Sale care – dupa textul biblic din „Facerea" – este „buna foarte".
Tu ce fel de machiaj vrei sa ai?