| Mariana231 a întrebat:

Acum 2 ani am cumparat o masina din Germania prin banca santander (din Germania), am achitat-o, am primit documentele brief-ul mare si brief-ul mic, pe data de 22 octombrie am fost si am radiat-o in Germania si-am predat numerele pentru ca nu puteam sa iau numere din Romania de la inmatriculari pentru ca nu aveam radiata acolo in Germania. Astazi am mers la inmatriculari Slatina Olt, cu toate documentele doveditoare: (rar, tot ce se poate face pentru inmatriculare in Romania), dar calculatorul d-ului politist ii arata ca am numere furate sau documente, nu stiu care e situatia, as vrea sa ma ajutati cu un raspuns, va rog frumos.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ziua! Si timp de doi ani a ti circulat cu masina numai in Germania? Si acolo in Germania nu a ti avut nicio problemă cu masina? Tot de acolo trebuie solutionata problema daca aici polițistii au spus ca numerele sunt furate si documentele masinii nu sunt in regulă, trebuie sa merge ti deunde a ti cumpărat masina si sa clarificati situatia ca altfel aici in Romania nu se va putea inmatricula si veti avea probleme, merge ti la banca aceea de unde a ti cumpărat masina si spuneti le ce v au zis polițistii din România, ca apare in baza de date a politiei române cum ca masina ar fi cu probleme, si sa o rezolve politia din Germania, acum masina este in Romania? Ce marca este masina? Mult succes vă doresc.