| Ionutman111 a întrebat:

Salut tuturor. Am o intrebare care ma poate ajuta cineva cu o informatie. Am un golf 4 101cp. dintr-o data nu mai pornea si se aprindea cheita aia in bord. Am adus si a doua cheie la masina si tot asa. Prin alte pareri mi s-a spus sa schimb calculatorul cu tot cu contact si ceasuri de pe o alta masina. Am schimbat dar de pe un golf de 116 cp. Totul a fost bine si am pornit-o. Dintr-o data masina s-a oprit si am realizat ca pompa din rezervor nu se mai aude cand pun contactul si nu mai porneste... are cineva vreo idee de la ce sa fie? Sa fie din cauza calculatorului ca de 116cp si al meu e de 101? Sau pur si simplu e de la altceva! Multumesc, sper sa intelegeti la ce v-am explicat...

2 răspunsuri:
| badpanda a răspuns:

Trebuia sa te duci la un tuner sau unul care face chei auto.
Nu cred ca era nevoie sa inlocuiesti tot.
Acum daca tot ai inlocuit calculatorul trebuie imperecheat cu testerul cu toate modulele existente pe masina.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Daca specificatia cp101 iti trebuie de la acelasi model happy nu poti pune filtru de benzina la un TDI..sau o distributie de la TDI pe benzinare ..iti trebuie piese precise nu dupa ochi.happy