| Chirila_Sergiu_1957 a întrebat:

Renault Clio 1400 cc,anul 2005, porneste doar daca pun contactul fara demaror de 5, 6 ori,se aude pompa in rezervor,normal,dar pana acum pornea dupa primul contact, ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifica debitul de benzina la primul contact, si scanteia la fel.
Daca nu vine benzina cum trebuie, schimba filtrul prima data.

| relian a răspuns:

Cine sa te ajute? Du-te la un mecanic ceva.Nu ai dat detalii.Cum merge contactu greu, se mai blocheaza, trebuie sa mai misti asa pana sa intelegi ce zic cred.Ar putea fi cylinder lock sau pompa de benzina din rezervor, desi de ar fi pompa de vina s-ar opri masina.Treb sa dai ceva mai multe detalii

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Un electrician, sa-ti schimbe contactul cu cheie.

| SatanaM a răspuns:

Tata