| Anonim6666644 a întrebat:

Am cumparat acum cateva luni un bmw seria 3 din 2001 cu taxa platita si nerecuperata.Am vazut ca va fi scoasa acea taxa din februarie.Pot sa primesc bani de taxa inapoi daca nu eu am platit taxa?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu face sens ce intrebi, cum sa primesti inapoi, ceea ce nu ai platit niciodata?
Cand faci dovada ca ai platit ca sa poti sa ceri inapoi?

| ioana27cr a răspuns (pentru Violleta2022):

În prețul mașinii, eu zic că este inclusă și contravaloarea taxei auto...

| Violleta2022 a răspuns (pentru ioana27cr):

Am vazut ca ai schimbat schimbat enuntul intrebarii.
Dar de mintit tot pe tine te minti, nu pe noi, pentru ca legal nu poti cere inapoi, ceea ce nu ai platit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ioana27cr):

Pretul masinii il platesti vanzatorului, iar taxa auto o platesti la Fisc!
Ai vreo chitanta care sa ateste ca ai platit taxa la Fisc?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu poti si nici nu se stie modul in care va fi restituita, probabil nu cash ci se va scadea din taxe si impozite

| OldSoul a răspuns:

Taxa poate fi recuperata doar de cel care a fost platita.

| daywalker23 a răspuns:

O recupereaza personal doar cel care a achitato...