| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat o masina dintr-un parc auto, masina adusa din Germania si ce am primit a fost un contract de vanzare cumparare intre mine si proprietarul inital, si certificatul de inmatriculare din Germania. Am constatat ca fiscalul lipseste, se impune vreo problema, se mai poate face rost?

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

In cazul dat de tine, fiscalul nu este necesar.
Fiscalul este necesar cand cumperi o masina din Romania care figureaza ca apartinand unui Roman.
Tu trebuie sa ai doar actele masinii ( brief mare+ brief mic, si dublula in cazul in care ai numere de zoll) si contractul de vanzare-cumaprare.