| XgAmE a întrebat:

Am de gand sa cumpar un scuter second hand dintr-un anunt si as dori sa stiu toate procedura cum se face de la 0 deoarece nu am mai cumparat asa ceva niciodata. Vreau sa stiu de ce acte este nevoie (stiu ceva de un contract vanzare-cumparare), de unde se iau, unde se duc, cand trebuiesc completate. Mai pe scurt as vrea sa stiu tot ce trebuie sa fac cap-coada

1 răspuns:
| adionescu a răspuns:

Salut! Trebuie sa il inmatriculezi la primarie cu numere galbene, iti trebuie ITP-ul, rca pentru mopede si casca. Daca nu are semnalizare, pozitii, stop, etc, nu poti sa circuli cu el sau sa il inregistrezi decat daca ii pui tu.
Vezi mai mult pe http://jurnal.drona.ro/......-galbene/, acolo m-am informat si eu cand mi l-am luat si nu mai tin minte exact. Daca ai nelamuriri mai vezi jos prin comentarii, sper ca am ajutat!