| Ema7787 a întrebat:

Bună! happy
Ce sfaturi puteți sa îmi da-ți despre aceste 2 modele de mașini?
- Bmw x6
- range rover evoque
Ne tot gândim sa schimbam masina actuala. dar nu suntem deciși...

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Depinde ce va place voua, fiecare e cu placerea lui, asa ca sfatul altora poate sa nu te multumeasca.
Depinde si cate persoane merg cu acea masina sau in acea amsina.
BMW X6 are numa 4 locuri, alantu are mai multe.
Ca masina mai bun este BMW, mai bjuna si mai frumoasa, mai zii cum vrei, usor de condus, de folosit.

| Ema7787 explică (pentru relian):

Văd mulți cârcotași aici prin comentarii, josnic ce pot sa zic.
Mersi de coment.
Cam 20 de mii avem buget pentru o mașină.

| relian a răspuns (pentru Ema7787):

Sincer eu nu stiu ce au unia impotriva masinilor BMW.Sa fim seriosi,brandul asta de masina este unul foparte bun.
Faptuyl ca multi rtomani iau fiare vechi, nu are a face cu brandul respectiv, masinile is f bune, peste mai restul de branduri, poate peste si peste mercerdes.
Dar asa sunt unia, vorbesc sa zica si ei ca is pe aici.Eu am avut audi, acum am bmw, de reparat, intretinut, intretin singur masinile mele.

Pot sa spun ca BMW este peste Audi, nici nu se pune problema.Am avut ambele masini noi, bine intretinute, conduse la fel, deci bmw e clar mai bun.
Nu stiu ce preturi sunt prin RO, eu locuiesc in state.Adevarul este ca acum,masinile piata este cam scumpa, deja a inceput sa coboare, dar lent, deci piata este inca mare ca pret, mai asteapta un an, eu asa zic.
Masini care acu un an doi cum zici tu ai 20 de mii, anul trecut au sarit la 40 de mii, de parca a innebunit lumea, sau timpit cu toti.

Bine ca la un mom dat cand se vede ca vinzarile scad, or sa reduca pretu.Cum am zis deja pe aici preturile is in coborire.
La banii aia poti lua un BMW X6 cam din 2013-20124, ma refer aici la mine, cam astea ar fi preturile acum.Sint si cu 12 mii dar e din 2011 sau mai jos.
Depinde si de cate mile are masina.

Land rover, modelul ce arati tu, la banii aia ce zici, poti lua una de prin 2015, ori mai ieftina stiu si eu 18 mii, depinde de la cine cumperi.

Preturile din RO nu le stiu, dar eu prefer BMW, dar ca model as lua X5 sau X3, cred ca alegerwa cea mai buna ar fi un X3, imi place masina aia, arata f bine, am mers cu ea, este spatioasa la interior, desi pe afara zici car fi mica.
Bine eu vorbesc de X3 dupa 2015, imi place. Daca vrei mai mare X5.Nu stiu dar X6 mi se pare prea mica, desi la exterior este mare, la interior este de fapt micuta.
Modelul asta X6 nu imi place, dar cum am zis fiecare cu placerile lui.

| Ema7787 explică (pentru relian):

Avem deja un x3 din 2006, si a avenit timpul sa îl schimbam. de aia am zis sa optam pentru altceva.
Mulțumesc frumos pentru comment

| relian a răspuns (pentru Ema7787):

Nu se compara X3 din 2006 cu cele de dupa 2015.Eu daca mair fi dat careva un X3 sau alt BMW de an sub 2013, ny as fi fost curios nici sa mi-l dea moca.
Serios vorbesc. Dupa 2013 sau dupa 2012 au facut alte modele, au schimbat multe.
Eu pana atunci nici nu voiam sa aud de BMW, pentru ca erau niste trotinete laughing de aia zic ca asa si tu, crezi ca X3 din 2015 in sus, o fi ca ala cel ai tu, nici pomeneala.
Intre X3 si X6 aleg X3 e mai frumos, si mai bun. Vorbesc de ani dupa 2015. E si mai ieftin ca X6.
Eu am seria 3, dar din 2013 au folosit sasiu de seria 5, iar la seria 5 au pus de seria 7, deci masinile de dupa 2013 is mai mari, mai spatioase.

Nici sami fi dat X5 dinainte de 2013 si nas fi fost curios, acu dupa 2015 ala da laughing

| Ema7787 explică (pentru relian):

Mersi fain de coment

18 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie mi se par risipe de bani.
Opulenta inutila. Nu exceleaza in nimic, si cer bani cat un parc auto.

| Sophieka a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Inca nu e decisa in visele ei despre masina pe care sa o aleaga...Nu stie ca in vise le poate avea pe amandoua laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Sophieka):

Trist dacă își irosește visele pe conserve... Ar putea crea chestii mai puțin mediocre big grin

| johnnny123 a răspuns:

Hai să-ți spun un secret: Atunci când cineva chiar vrea să-și cumpere o mașină și încearcă să decidă între două mașini, de regulă acele două mașini au prețuri apropiate.

Între X6 și Evoque este o diferență de preț de aproape 30.000 de euro. Ceea ce mă face să mă îndoiesc că ești pe punctul de a cumpăra vreuna dintre ele...

| Ema7787 explică (pentru johnnny123):

X6 2012 - 18 mii
Rover evoque generația 2012 - 2014 dacă bine am văzut- 22 de mi.
Asa ca nu vad care e problema

| johnnny123 a răspuns (pentru Ema7787):

Nu ai specificat faptul că vreți o mașină veche de zece ani... Ar fi fost relevant pentru discuție, nu crezi?

| Ema7787 explică (pentru johnnny123):

Fie care după cum își permite.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei să iei mașină de 50.000 - 80.000 de euro și nu știi limba română? Mai ești și femeie.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Și dacă era bărbat si nu știa limba română era mai ok?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Dacă era bărbat analfabet nu mai întreba ce mașină să ia, lua BMW care e mașina idioților.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema - ia BMW X6 de 60.000 de euro că la cât de inteligentă ești îți stă perfect într-un BMW din ăsta.

| IceRope a răspuns:

"Dăle drak că e proaste, m-ai bine îț iei un manual de gramatică 4WD".